Dokonalá shoda okolností

15. dubna 2013 v 18:00 | Taika |  Všeobecně
Tak po dlouhé době jsem se od plic zasmála, když jsem si všimla tématu týdne. Proč? To je jednoduchá odpověď - ale na dlouhé lokte.
Sleduji seriál Bleach (komu není znám: jedná se o anime, kdo chce vědět víc, tak ať použije staré známé UTFG pravidlo). Nedávno jsem si pouštěla díl... hmmm, 222? 223? Tak nějak.
Je tam souboj, kde spolu bojují Yumichika Ayasegawa (kladný hrdina) a Charlotte Chuhluhourne (záporný hrdina). Oba jsou to chlapi, ale přesto bojují v zásadě o to, kdo je krásnější.

(Magoři.)

Dohodnou se na tom, že ten, kdo umře, je ošklivější. A najednou se z už tak blbého souboje stala příšerná fraška. Milý Charlotte totiž neváhal a vytasil svou proměnu (Ressurection). To je stav, kdy se jeho (řekněme) druh promění ve svou pravou podobu. O to nikoho nemůžu ochudit. Dokázal tak nejen Yumichikovi, ale i divákům, jak příšerné ideály o kráse má.
Jen se podívejte, jak vypadá:
(mimochodem, pod tímhle obrázkem můžete najít i věty jako "Nice try, but still not as gay as Twilight.")
Což pochopitelně jeho soupeře pobavilo a složil se smíchy uprostřed souboje, stejně jako já za monitorem.
Jen tak trochu stranou, jeho spolubojovník, Madarame Ikkaku (který zrovna bojoval jinde), slyšel smích a komentoval to slovy "It souds like Yumichika is laughing his ass off. But that's impossible, he's fighting."
(Yumichika Ayasegawa. Ano, vím, ani on není zrovna výkvět anime krásy, ale vedle Charlotty je to hotový bůh...)

Abych vám vysvětlila, jakou to má spijitost s květem: oba dva mají jako speciální útok květiny; Charlotte má "Královnu růží", (což je prostě bílá růže v černém trní, kdy pomalu umíráte, odříznuti od okolního světa, zatímco vás pomalu zasypávají okvětní plátky růží), a Yumichika má jakousi liánu, která není, a to opravdu zdůrazňuji, není podobná vistárii (protože Yumichikův meč má osobnost, a nemá rád vistárie, respektive jejich obvyklou barvu).
Samozřejmě, kladný hrdina vítězí, jak jinak.
A ještě trochu květinovosti: museli byste je slyšet hovořit (resp. hádat se), abyste pochopili, jak velkého narcismu se oba dopouští.

Omluvuju se, obrázky jsem si prostě vygooglila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin-photo Karin-photo | E-mail | Web | 15. dubna 2013 v 18:45 | Reagovat

Téma týdne mě opravdu zaskočilo. Jak už jsem na jednom blogu psala - Kde jsou ty časy,co témata týdne bývala tak složité,že člověk opravdu musel zapojit hlavu a popřemýšlet,o čem má vlastně psát? Toto téma týdne je fakt vtipné :D

PS. Článek je zajímavý,ale takové "anime" (či co to je :D ) mě moc nebere :-)

2 Taika Taika | Web | 16. dubna 2013 v 8:51 | Reagovat

[1]: Však v pořádku, každého to bavit nemusí... Ale pokud to přišlo zajímavé i tobě, cítím se být polichocena :D

3 Eumenidas Eumenidas | Web | 21. dubna 2013 v 17:05 | Reagovat

Anime sice není moje parketa, ale ty květinové boje mě zaujaly. Symbolika květů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama