Chtěli jste to, máte to mít!

7. dubna 2013 v 13:24 | Taika |  Všeobecně
Přímo tady si představte nadpis...

...protože já žádný "origo" nadpis nevymyslela. Chtěli jste šipky, je to tak? Fajn. Sice nemám ponětí proč, ale tady máte takovou tu věc, co ukazuje směr, a dokonce dvakrát, abyste neřekli, že na vás šetřím.
Co to je šipka, vám vysvětlovat nebudu. Jednak jsem to čistě teoreticky už udělala, jednak by to měl vědět každý člověk starší čtyř let.
Víte, co je na šipce zajímavý? Ukazuje směr, a dokud ukazuje nějaký směr, ať je to kamkoliv, furt je to šipka, ať ve skutečnosti vypadá, jak chce. A víte, co je na šipce ještě zajímavý? Vůbec, ale vůbec nic.

A já jsem stejně šla a napsala to. Proč? Protože se nudím. A protože existují spousty zábavnějších věcí, než se kupříkladu učit o reakcích kovů alkalických zemin s kyslíkem, kdy vznikají příslušné oxidy, peroxidy, hyperoxidy a uhličitany. A možná ještě něco.
A mimochodem, nesahejte na alkalické kovy, rozežere vám to ruku. Protože to reaguje i s vodou za vzniku příslušných hydroxidů.

Neříkejte, že nevíte, že na povrchu vaší kůže je voda?

Ach jo. Víte co, třeba mě pověste za uši do průvanu, ale co chcete, abych vymyslela na šipky? Šipky. Ukazuje to směr. Vypadá to asi takhle: ↑↓↨→ A nic dalšího na nich nenajdete. Na těchhle.

Jasně, pak jsou ještě šipky, se kterými se vrhá do terče. Angličani tomu říkají darts nebo tak nějak. A taky s tím nic není. Teda, pokud se nepřepíšete a namísto D ve slově D A R T S nenapíšete F. Pak s tím je malé nedorozumění a velká spousta blbé srandy.
Ale... šipky nejsou zábavné. Můžete tvrdit, že nebyly vymyšleny k tomu, aby byly zábavné, no ne? A máte pravdu, nebyly. Z toho ovšem vyplývá, že šipky jsou strašně nudná věc. Ale psát můžete o všem a "papír" snese všechno. Lidi ne. Už někoho z vás trefili šipkou do hlavy? Pokud ano a pořád žijete, pravděpodobně jste praštění. (Ne, šipkou mě zatím nikdo netrefil.)

Hmmm, tak mě napadají ještě šipky do kuše. Ty by mohly být zábavnější. Třeba když se střílí po terči. Nebo po holubech. Nebo po sousedech. Jé, veverka.
Až na to, že někteří z vás ani neví, jak taková kuše vypadá a budou to skloňovat "kuš".
Pro informaci: kuše je historická střelná zbraň a vypadá asi takto:
Náboje do ní mají různou hlavici neboli hrot (to jako špičku) i "takový ty peříčka vzádu", jak by řekl můj nejmenovaný mladší sourozenec. Nebudu vám to tu vypisovat, jenom připojím zdroj, odkud jsem vzala obrázek (ano, použila jsem staré známé UTFG pravidlo), a dodám, že to je poměrně zajímavé počtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Izí Izí | E-mail | Web | 7. dubna 2013 v 14:41 | Reagovat

Pěkné a poučné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama