Říkáte deprese? Vážně?

9. března 2013 v 10:42 | Taika |  Všeobecně
Kolik lidí na podobná témata píše úvahové články, které mnohdy nemají hlavu ani patu. Kolik jich se pokusí vysvětlit pojem. Kolik z nich napíše povídku. Fajn, nikdo jim to nebere, můžou... Otázka ale není "proč?", otázka zní "jak to udělat originálněji?"
Popravdě - těžko říct. Ano, můžu napsat srdceryvnou báseň o depresi. Jenže se mi do toho ani trochu nechce. Co kdybych se do nějaké pak propadla. Deprese je - s prominutím - svině.
Tak dobře, něco napíšeme, ať nejsme pozadu - mimochodem, první článek tohoto blogu, a hned je to takové téma? To jako vážně? Sice na to psát nemusím, já vím, jenže si nemůžu pomoct.

Někdo dostane depresi, když jej potká neúspěch ve škole nebo práci. Někdo jen tak, z ničeho nic. Někdo se začne utápět ve vzpomínkách a někdo, hahaha, se podívá do zrcadla a bum. Deprese.
Já ne. Ani jedno z výše uvedeného.
Deprese nemívám často, skoro vůbec. V zásadě jenom, když se rozhodnu něco udělat a neudělám to - čemuž se dá vyhnout. A tak se celkově udržuju v dobré náladě, když se zrovna neusmívám, tak se tvářím vážně, skráně ni slza nesmáčí. Proč také. Ale z mého hlediska je chování tohoto rázu naprosto běžné a normální.
A vy, lidi, nám nadáváte do optimistů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laň Laň | Web | 9. března 2013 v 11:26 | Reagovat

Úvahové články nesnáším, pokud jsou tuctové a nemají opravdu zajímavou myšlenku. A máš pravdu, že devadesát procent z nich ji nemá. Vtip je v tom, hledat.

Povídku jsem shodou okolností psala a přijde mi to lepší než plytká úvaha. K té originalitě... Originalita může být i v obsahu, nejen ve formě. Omlouvám se, jestli to teď vyzní netaktně, ale tvůj článek také není nijak zvlášť originální, a "nadávat" za něco jiným, když to člověk dělá také... No, nevím. Nepřipadá mi to jako nejlepší nápad. A psát něco jen proto, aby člověk nebyl pozadu, když to pak jaksi postrádá pointu...

A nakonec. Za člověka se považuji a nikomu do optimistů nenadávám. Já optimisty obdivuji :)

2 Methea Methea | Web | 9. března 2013 v 18:08 | Reagovat

[1]: Milá Laňko, tento článek byl celkově napsán jenom z příšerné nudy, zoufalé nudy k ukousání. Není originální a v zásadě ani neměl být. A co se netaktnosti týče, sama jsem byla ve svém článku netatní, omluv tedy netřeba.

Měl to být článek bezpředmětný, prázdný a naprosto bez pointy, což se mi, soudě dle Tvého komentáře, podařilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama